Wpisy z kategorii Drukarki

HP Officejet 6000

33Mimo, że drukarka HP Officejet 6000 to sprzęt bez tak zwanych „bajerów” to jest bardzo funkcjonalny zwłaszcza w środowisku biurowym. W każdej pracy bardzo ważną i istotną sprawą jest szybkość i ekonomia. Ta drukarka od Hewlett-Packard spełnia te dwie najważniejsze-biurowe zasady. Jedną z wad tego sprzętu może być nieciekawy wygląd zewnętrzny. Officejet 6000 wygląda nieco skromnie, a nawet można powiedzieć ascetycznie, ale przecież nie o wygląd chodzi, a o parametry techniczne i zastosowanie. Sprzęt zawiera wbudowaną kartę sieciową i wejście USB. Jeżeli chodzi o koszty związane z wydrukiem to są one dość małe. Zwłaszcza, jeżeli użyje się tuszu w opakowaniu XL. Najmniej kosztowne są wydruki tekstów. Ta drukarka od HP jest również energooszczędna. W porównaniu do innych drukarek laserowych Officejet 6000 zużywa nawet o czterdzieści procent mniej energii. Bardzo rzadko zdarza się, aby sprzęt tego typu oszczędzał energię i był przyjazny dla środowiska. Hewlett-Packard zafundował użytkownikom, czyli nam miłą niespodziankę. Drukarka ta bardzo szybko drukuje zarówno tekst jak i grafikę. Oczywiście nie można powiedzieć, że szybkość jest powodowana jakimś kosztem, ponieważ jeśli chodzi o jakoś wydruku to jest bardzo dobra. Przykładem może być wydrukowanie zdjęcia w rozmiarze A4 i najwyższej jakości, które trwa dwadzieścia sekund. Mimo niezwykłej szybkości, jakość kolorów i ostrość nie pozastawia wiele do życzenia. Drukarka HP Officejet 6000 jest w stanie wydrukować trzydzieści dwie strony w ciągu minuty, natomiast wydruk w kolorze wynosi trzydzieści stron na minutę. Ponadto sprzęt ten jest wyposażony w pamięć 32 MB i LAN 10/100. Podajnik papieru jest przygotowany na dwieście pięćdziesiąt arkuszy, a odbiornik ma miejsce na pięćdziesiąt kartek. Największym minusem sprzętu od Hewlett-Packard jest brak łączności WiFi oraz wyświetlacza LCD. Cena tego modelu waha się między 380, a 400 złotych. Gwarancja najczęściej obejmuje cały rok. Podsumowując: drukarka HP Officejet 6000 jest dobrym jednofunkcyjnym sprzętem, który mimo niskiej ceny doskonale sprawdzi się w małym, bądź średnim przedsiębiorstwie. Jedynym mankamentem jest oprawa i wzornictwo, które mogłoby wyglądać nieco bardziej efektownie i rzucać się w oczy. W drukarce od Hewlett-Packard nie znajdziemy wyszukanych opcji i komponentów. Jednak urządzenie to doskonale sprawdza się w podstawowym działaniu, jakim jest szybki i wysoki jakościowo wydruk w formacie A4. Trudno przewidzieć stopień sukcesu, jaki osiągnie ona na rynku, ponieważ ma bardzo silną konkurencje.

Drukarka HP Photosmart A826

32Ponoć o gustach się nie dyskutuje, więc jeśli zapadnie już decyzja o zakupie drukarki fotograficznej, może pojawić się dylemat, no to którą tu teraz wybrać? Na rynku jest bardzo dużo tego typu sprzętów i zdaniem handlowców, każda jest najlepsza. Może warto byłoby się zastanowić nad zakupem drukarki Photosmart A826 produkcji HP? Jej oceny nie można dokonywać tylko w oparciu o wygląd, bo to jest w brew pozorom, najmniej ważne. Z wypowiedzi wielu internautów na temat tejże drukarki, można wywnioskować, iż sprzęt budzi wiele emocji. Jeśli chodzi o wielkość, to drukarka jest dość pokaźna. Wrażenie robi jej wzrost i przestrzenny wyświetlacz LCD, który został umieszczony na przedniej ścianie. Dobrze się chyba stało, że ten model został ograniczony co do ilość klapek i podstawek, które z reguły bardzo szybko się psują i urywają. Wystarczy podłączyć tylko jedną wtyczkę i już wszytko działa! Jeszcze tylko instalacja i można drukować! Sprzęt tuż po podłączeniu do zasilania automatycznie się włącza i jest gotowy do eksploatacji. Instalacja drukarki na komputerze jest banalnie prosta i twa nie dłużej, niż kilka minut. Dzięki sporemu wyświetlaczowi, drukarka przypomina bardziej rozwinięty sprzęt, funkcji także ma zdecydowanie więcej, to takie małe laboratorium fotograficzne. Na ekranie urządzenia z łatwością można obejrzeć zdjęcia i wyselekcjonować te, które nadają się do druku. Warto pamiętać, że drukarka nie musi być podłączona do komputera, może funkcjonować jako samodzielne urządzenie. Zdjęcia drukowane powinny być na specjalnym papierze fotograficznym, najlepiej również marki HP. Na pierwszy rzut oka być może nie będzie widać różnicy w porównaniu z odbitkami zamawianych u fotografa, ale to tylko skuteczne pozory. Warto wspomnieć, iż drukarka radzi sobie także z fotkami w bardzo dużym formacie. To jest przecież sprzęt amatorski, więc cóż więcej chcieć?! Obraz w kilkukrotnym powiększeniu może zdradzić, że to tylko zwykła atramentówka, ale zdjęcia drukowane pod zoomem nie są raczej standardowym działaniem, jakie wykonuje na tego typu sprzęcie zwykły laik. Stawiając na jakość, trzeba zrobić to kosztem dłuższego czasu wydruku. Jedna strona może zająć nawet ponad minutę. Drukarka jest bardzo prosta w obsłudze i nawet nie trzeba otwierać żadnej instrukcji, aby sobie z nią poradzić. Jednak najlepiej jest się z nią zapoznać, chociażby ze względu na gwarancję. Dzięki siedmiocalowemu ekranikowi, urządzenie HP to nie tylko zwykła drukarka, ale także użyteczne, przyjazne laboratorium fotografii cyfrowej. Nie zbyt wiele można zarzucić sprzętowi marki HP, ale to nie oznacza, że nie ma ono wad. Przykładem może być tu język obsługi, który nie jest językiem polskim.

Teoria kolorów

5Drukarka jest dość złożonym urządzeniem i jej kolory bywają bardzo zróżnicowane w zależności od zastosowanej technologii. Profesjonalni graficy i osoby, które zawodowo zajmują się drukiem, niekiedy bardzo odmiennie definiują barwy, których używają w swojej pracy. Podstawowe kolory, jakie stosowane są przez malarzy to czerwony, niebieski oraz żółty. Tymczasem na kolorowych, wydrukowanych obrazkach można spotkać całą paletę pozostałych barw. Żadna drukarka HP czy innej firmy, nie jest w stanie wyodrębnić tylu kolorów co ludzkie oko. Każde urządzenie posiada swój własny zakres kolorów. W urządzeniach firmy HP stosuje się przeważnie tylko dwa systemy odwzorowania kolorów. Pierwszym z nich jest modele RGB (red – czerwony, green – zielony, blue – niebieski), drugim zaś CMYK (cyan – niebieskozielony, magenta – purpurowy, yellow – żółty, black – czarny). Te dwie przestrzenie są od siebie bardzo różne. Model RGB cechuje się znacznie bardziej pojemną przestrzenią. W praktyce umożliwia to odwzorowanie większej liczby barw, niż w przypadku kategorii CMYK. Warto wiedzieć, iż różne urządzenia w tym samym trybie barw z reguły dają do dyspozycji inne przestrzenie kolorystyczne. Przykładem mogą tu być różne skanery i monitory, które inaczej obsługują przestrzenie kolorów w formacie RGB, niż w CMYK. Za sprawą różnic, jakie mają miejsce między przestrzeniami barw, wygląd plików przenoszonych na inne urządzenia może ulec częściowej zmianie. Zawsze jednak będzie on podobny do oryginału. Na unikniecie konkretnych zmian nie zawsze można wpłynąć. Różnice w kolorach mogą wynikać z różnych źródeł obrazu. Dzieje się tak dlatego, iż skanery i oprogramowanie tworzą zapis stosując inne przestrzenie barw. Nie bez znaczenia jest materiał i jego właściwości, który wykorzystuje się do drukowania oraz rozdzielczość i jakość urządzeń. Nowoczesne drukarki firmy HP posiadają ogromne możliwości w kojarzeniu i rozróżnianiu kolorów, jednak nigdy nie będą tak doskonałe, jak ludzki zmysł wzroku. Dla przeciętego użytkownika, nie ma zbyt dużego znaczenia jaka technologia została zastosowana w urządzeniu, najważniejsze, aby dobrze i szybko się drukowało. Mimo, że na rynku jest bardzo duża ilość sprzętów drukujących i to zarówno drukarek, jak i urządzeń wielofunkcyjnych, to trzeba wykazać się odrobiną wiedzy, aby zakupić coś dobrego. Nie sztuką jest kupić coś za przysłowiowych parę groszy, ważne, aby sprzęt był oszczędny w zużywaniu tuszu i pracował z odpowiednią szybkością. Z reguły najtańsze tego typu urządzenia są potem bardzo drogie w utrzymaniu. Mimo, że same w sobie nie są zbyt drogie, to jednak specjalny tusz bywa w bardzo wygórowanej cenie i czasami może znikać, jak parująca woda.

Drukarka LaserJet

2W tym roku firma HP świętuje obchody dwudziestej piątej rocznicy wyprodukowania pierwszej drukarki typu LaserJet. Przez te 25 lat na całym świecie sprzedało się ponad 132 milionów takich urządzeń. Jest to wielki sukces zapewniający o ciągłym zainteresowaniu kupujących marką, jaką jest HP. Wszystko dzięki temu, że firma kładzie bardzo duży nacisk na innowacyjność i doskonalenie technologiczne tworzonych przez siebie sprzętów. Dzięki temu na rynku mogły pojawić się takie urządzenia, które okazały się być pierwszymi w swojej randze i kategorii. Jest to najmniejsza dostępna na rynku drukarką LaserJet, sieciową drukarką z technologią laserową czy urządzenia o charakterze wielofunkcyjnym. Strzałem w dziesiątkę okazała się także kolorową drukarką laserową. Tajniki nowoczesnej technologii tkwią w oszczędności naturalnych źródeł energii i propagowaniu ekologicznego sposobu produkowania i wytwarzania sprzętów. Najnowsze produkty HP LaserJet znacząco minimalizują wpływ procesu, jakim bez wątpienia jest druk, na środowisko naturalne. Wszystko to za sprawą technologii Instant-on, która wykorzystuje nawet do 50% mniej energii i jest zdecydowanie bardziej wydajniejsza, w porównaniu z tradycyjną technologią lasera. Warto zdawać sobie sprawę, iż wprowadzenie tego typu technologii przyczyniło się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o bagatela 5,25 miliona ton. Można to porównać, z polskimi drogami, gdzie przez rok jeździłoby ponad 1,1 miliona aut mniej. Z ekologicznego i finansowego punktu widzenia jest to ogromny postęp, jakiego udało się dokonać firmie HP. Niezawodność oraz ciągły rozwój drukarek HP LaserJet, to w dużym względzie zasługą prowadzenia trwałych prac o charakterze badawczym i naukowym. Obejmują one wszystkie etapy i aspekty procesu drukującego, począwszy od tonera, a skończywszy na wkładzie drukującym. Jest to zlepek setek opatentowanych przez firmę rodzajów technologii. Wkład drukujący, jaki posiadają urządzenia HP LaserJet jest ważnym składnikiem elektrostatycznego systemu obrazowania, który powoduje, iż każda drukarka LaserJet w bardzo precyzyjne przetwarza obraz w druk. Rozwiązanie to do dziś ma fundamentalne znaczenie dla bardzo wysokiej jakości wykonanego druku. W takich warunkach jubileusz urządzeń LaserJet nabiera szczególnego znaczenia. Wiadomo, że marka HP stanowi wielki potencjał technologiczny, który raczyło docenić miliony zadowolonych konsumentów. Jest to zapewne ogromne uznanie, dla świętującej jubileusz firmy, ale także ogromne wyzwanie, by dalej realizować swoją misję i iść na przód w podobnym kierunku.