Wpisy z kategorii Komputery

HP Compaq 8000 Elite

71HP zdecydował się na wprowadzenie na rynek komputera stacjonarnego dla firm. HP Compaq 8000 Elite – bo tak nazywa się ten wynalazek, odpowiada na podstawowe zapotrzebowania, jakie posiadają klienci. Chodzi tu przede wszystkim o stabilność i niezawodność. Komputer HP Compaq 8000 Elite jest wyposażony w zdalne administrowanie zasobami oraz w zaawansowane możliwości sprzętowe a także programowe. Komputer został stworzony z myślą o wspomaganiu przedsiębiorstwa i obsłudze interesantów z sektora publicznego z optymalnym dysponowaniem zużywaną energią i innymi zasobami, a także kosztami z tym związanymi. Niezbyt wygórowana cena energooszczędnych komputerów marki HP, czyni je bardzo atrakcyjnymi dla klientów, zwłaszcza dla tych, dla których jest bardzo ważne zmniejszanie zużycie energii, bezpieczeństwo a także łatwości w procesie zarządzania. Na niezawodnych komputerach HP można oprzeć swoją działalność. Prostota w zarządzaniu, bezpieczna technologia oraz stabilny cykl życia – to tylko niektóre atuty HP Compaq 8000 Elite. Komputery tego typu spełniają wymagania każdego biznesmena w zakresie zarządzania stanowiskami roboczymi pracy. Intel® Stable Image Platform Program umożliwia internautą tworzenie oraz włączanie do działania jednolitych i stabilnych platform biznesowych. Znacząco ułatwia to procesy planowania czy wprowadzania nowych zmian w infrastrukturze IT marki HP. Dodatkowo program zapewnia system wcześniejszych powiadomień o zmianie oferty w zakresie produktów, dzięki temu klienci są na bieżąco informowani o zmianach znacznie wcześniej. Bardzo często dziej się to nawet z 60-dniowym wyprzedzeniem. System bardzo ułatwia procesy decyzyjne oraz pozwala zminimalizować potencjalne przestoje. Warto wspomnieć, że ideą przyświecającą nowemu rozwiązaniu jest usprawnienie zarządzania oraz większy komfort informacyjny klientów. Komputer HP Compaq 8000 Elite posiada zabezpieczenia, które spełniają najwyższe standardy i uniemożliwiają dostęp do tajnych danych w sytuacji utraty bądź kradzieży całego komputera lub tylko jego części, na przykład dysku twardego. Stosowana przez HP technologia Drive Encryption z HP ProtectTools koduje informacje na dysku twardym, co powoduje, iż nie mogą zostać odczytanie przez osoby do tego nieupoważnione, nie posiadające właściwych uprawnień. Do dyspozycji jest również pakiet oprogramowania HP ProtectTools Security Software Suite wraz z wbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa. W celu weryfikacji wymagane jest jednorazowe logowanie, uwierzytelnianie, ograniczenia zapisu oraz odczytu, kasowanie plików, a także śledzenie wykonywanych działań na komputerze.

Reklamacja baterii

62HP jest uczestnikiem dobrowolnych programów wymiany komponentów produktów, które mogą sprawiać problemy funkcjonalne, ale nie stanowią bezpośredniego niebezpieczeństwa dla użytkowników. Poza tym HP, we współpracy z amerykańską komisją do spraw bezpieczeństwa produktów i konsumentów – Consumer Product Safety Commission, bierze czynny udział w programach dobrowolnego zwrotu wadliwych części produktów, które mogą być niebezpieczne klientów. 14 maja 2009 roku firma ogłosiła swój specjalny program dotyczący wymiany wadliwych akumulatorów od laptopów. Zakłada on dobrowolne wycofywanie i wymianę na całym świecie niektórych baterii, które zostały użyte jako integralna część niektórych notebooków HP. Klienci firmy HP, którzy zostaną objęci tym programem mogą liczyć na bezpłatną wymianę baterii. Cenę produkcji nowej baterii pokrywa marka HP i jej partnerzy. Firma HP a także producent baterii, są przekonani, iż niektóre baterie zastosowane w notebookach HP mogą być zagrożeniem dla nabywców tychże produktów. Akumulatory mogą najzwyczajniej w świecie ulec przegrzaniu i być przyczyną pożaru czy odniesienia ran oparzeniowych. Bez dokładniej odpowiedzi pozostaje pytanie, jaki sposobem udało się w ogóle wprowadzić coś takiego na rynek? Podjęte działania mają na celu zapewnianie nabywcom notebooków najwyższej jakości usług, ale bezpieczeństwo każdego człowieka jest tu najważniejsze. Firma zobowiązała się do darmowej wymiany każdej niebezpiecznej baterii. Aby nie było problemu z wymianą, takich czynności można dokonać w każdym sklepie marki HP. Wadliwe baterie dotyczą tylko niektórych modeli notebooków HP, co też nie oznacza, że wszystkie akumulatory wadliwego modelu muszą być niebezpieczne. Każda bateria zanim ulegnie wymianie podlega weryfikacji. Trzeba przyznać, iż wprowadzenie na rynek niebezpiecznych laptopów, było bardzo kosztowym działanie ze strony HP. Tak duży błąd na skalę świata musi słono kosztować. Jeśli jednak chce się zachować prestiż, nie ma innego wyjścia – trzeba ponieść finansowe konsekwencje swoich błędów. Nie bez znaczenia jest fakt, iż firma postanowiła niezwłocznie o tym poinformować swoich klientów i rozpocząć odpowiednie działania naprawcze. Podejmowanie decyzji w takich światowych gigantach, jak HP bywa bardzo kosztowne, zwłaszcza jeśli są one nie do końca sprawdzone. Warto podkreślić, że na wymianę wadliwego towaru może sobie pozwolić każdy, kto kupił sprzęt niezgodny z oczekiwaniami lub porostu wadliwy. W takich sytuacjach także należy reklamować zakupiony wcześniej towar. Trzeba mieć jednak na uwadze, że bez potwierdzenia dokonania zakupu nic się nie osiągnie.

Komputer na Twoją kieszeń

4Postęp elektroniczny idzie z każdym dniem do przodu. Aby sprzęt był funkcjonalny, co jest bardzo ważnym atutem – musi także posiadać odpowiednią wielkość. Najlepiej, jakby był optymalnych gabarytów i posiadał tyle samo, bądź nawet więcej funkcji, co taki sam sprzęt przy standardowych wymiarach i kształtach. Nie zawsze się tak udaje, ale od czasu do czasu na rynku można spotkać kilka takich elektronicznych perełek. Niestety – znacznie częściej pojawiają się niewypały. HP iPAQ 114 Classic to komputer, który swoją wielkością przypomina telefon komórkowy i z łatwością zmieści się do kieszeni. Nie trzeba już dźwigać wielkiej tory. Jeśli jest taka potrzeba zabiera się ze sobą tylko wybrane elementy sprzętu. Dzięki możliwością bezprzewodowego podłączania i odłączania poszczególnych elementów sprzętu, zawsze dopasowuje się go do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby. Jeśli nie jest konieczna klawiatura czy myszka, można ich po prostu nie brać, bo z łatwością ulegają rozłączeniu. Podobnie jest z urządzeniem audio. Do takiego sprzętu należy dobrać odpowiedni akumulator, najlepiej jakby to był akumulator standardowy do komunikatora HP iPAQ rx4000/100 (FA828AA). Jest to doskonałe rozwiązanie i dodatkowe źródło zasilania, dzięki któremu klasyczny komputer kieszonkowy iPAQ może pracować zdecydowanie dłużej poza domem czy biurem. Wydłużenie czasu pracy może być nawet dwukrotny. Bateria bardzo dobrze się sprawdza w synchronizacji z komputerami typu iPAQ. Od teraz można bez większego problemu przemieszczać się w biurze lub siedzibie klienta bez obaw o utratę zasilania. Integralną częścią komputera jest klawiatura HP iPAQ Bluetooth (FA802AA), która dzięki zastosowaniu połączenia bezprzewodowego nie wymaga podłączenia kablowego. Sprzęt opracowano z myślą o maksymalnej wygodzie i efektywności pracy użytkownika, który ciągle się przemieszcza i nie ma stałego miejsca pracy. Jest bardzo przydatnym towarzyszem podróży. Dość duża powierzchnia klawiatury pozwala w wygodny sposób pisać wiadomości e-mail i wprowadzać dużą ilości danych. Klawiatura jest estetyczna i składa się w małe i eleganckie pudełko. Możliwość stosowania wygodnych skrótów klawiszowych, znacznie ułatwia korzystanie ze sprzętu. Dzięki czemu można uzyskać szybki dostęp do wybranych funkcji komputera. W zestawie z HP iPAQ 114 Classic jest też stereofoniczny zestaw słuchawkowy z wtyczką 3,5 mm. Jest to wysokiej klasy materiał z doskonałą jakość dźwięku podczas słuchania muzyki i oglądania filmów. Standardową wtyczkę 3,5 mm można wykorzystać także w innych przenośnych urządzeniach elektronicznych.

Notebook HP Mini

61Nowy notebook mini z serii 110-1100 charakteryzuje się wyjątkowym stylem i prostą obsługą. Dzięki niezwykle małej wadzę i rozmiarowi może bez problemu być transportowany nawet przez dziecko. Zmieści się również do niejednej damskiej torebki. Notebook ten dostępny jest w trzech kolorach obudowy: czarnym, białym i różowym. Oczywiście jak każdy notebook tej firmy zawiera odpowiednie sygnatury. Ekran ma 10, 1 cala. Natomiast, jeśli chodzi o system operacyjny to posiada on od nowości wgrany Windows 7, który umożliwia wygodne korzystanie z komputera oraz zapewnia wiele narzędzi i funkcji. Mocną stroną tego notebooka jest niemal, że w pełni funkcjonalna klawiatura, która pozwala na wygodne korzystanie z maila i komunikatorów internetowych. Ten mały komputerek firmy HP posiada także port VGA, co daje możliwość podłączenia monitora i korzystania w wygodniejszy i bardziej wszechstronny sposób. Ponadto notebook mini jest stworzony do korzystania z Internetu oraz wielu internetowych aplikacji. Komputer zawiera procesor Intel Atom N270, standardową pamięć-1024 MB oraz napęd wewnętrzny 160 GB.

Bardzo ciekawą propozycją z serii notebooków mini jest model 2140. Ewenementem jest energooszczędny procesor Intel Atom. Dzięki temu notebook nigdy nie jest przegrzany i może bardzo długo pracować na naładowanej baterii. Komputer ma zainstalowany system operacyjny Windows XP lub Windows Vista. Pamięć RAM wynosi około 2 GB, natomiast na dysku twardym możemy umieścić 160 GB danych. Wszystkie te parametry sprawiają, że mimo swej energooszczędności ten notebook sprosta wielu zadaniom. Przekątna ekranu to 10, 1 cala. Ponadto laptop wyposażony jest w dwa wejścia USB, sieć bezprzewodową, czytnik kart i pamięci oraz naprawdę dobra kartę dźwiękową. Zewnętrzna obudowa notebooka od HP jest pokryta aluminium, a on sam waży niespełna 1, 3 kilograma. To czyni go lekkim i w pełni funkcjonalnym komputerem bardzo dobrym do pracy, jaki do zabawy. Notebook Mini 2140 jest doskonałym przyborem do nauki. Umożliwiają to liczne narzędzia i programy multimedialne. Jeżeli potrzebny jest notebook o wszechstronnym zastosowaniu, wygodny w obsłudze, przyjemny w transporcie na pewno dobrym rozwiązaniem będzie notebook pochodzący z linii mini od Hewlett-Packard. Do każdego z notebooków można dołączyć szereg akcesoriów takich jak mysz, kamera internetowa, mikrofon internetowy, torba na laptopa oraz wiele innych. Hewlett-Packard prócz serii mini ma do zaoferowania wiele innych komputerów przenośnych, które również spełniają oczekiwania milionów użytkowników.

Komputery HP Pro 3010 i HP Pro 3015

43Komputery tego typu doskonale sprawdzają się w przedsiębiorstwach małej i średniej wielkości. Seria Pro 3000 powstała w dwóch alternatywnych wersjach. Pierwsza nie zajmuje wiele miejsca i posiada tak zwaną obudowę Small Form Factor. Druga wersja związana jest z możliwością rozbudowy za pomocą mikrowieży. Komputery HP Pro 3010 i HP Pro 3015 posiadają procesory Intel, bądź AMD. Producenci postawili na nowy system operacyjny Windows 7. Hewlett-Packard Pro 3000 posiadają dyski twarde SATA z pojemnością minimalna 160 GB i pojemnością maksymalną 500 GB. Ponadto seria ta charakteryzuje się wbudowanym dodatkowym dyskiem twardym, na którym zawarte są kopie wszystkich danych. Seria Pro z numerem 3010 posiada procesor Intel oraz kartę graficzną Intel 4500, która wbudowana jest od nowości. Hewlett-Packard Pro 3015 mają procesory AMD oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce 9100. Dodatkiem jest specjalistyczne oprogramowanie Credential Manager, które ma za zadanie przechowywać i utajniać prywatne hasła do serwisów internetowych oraz aplikacje przed innymi użytkownikami. Bezpieczeństwo podczas użytkowania sieć gwarantuje McAfee Total Protection for Business. System ten potrafi przeciwdziałać zagrożeniom, z którymi nie poradzi sobie nawet najlepszy antywirus. Firma HP pomyślała nawet o ewentualnej kradzieży sprzętu komputerowego montując z tyłu komputera zabezpieczeni noszące nazwę HP Business Security Lock. Kolejnym oryginalnym rozwiązaniem jest aplikacja HP Power Manager. Znajdziemy ją w serii Hewlett-Packard Pro 3000. Dzięki niej tak naprawdę w jednym programie będziemy mogli zarządzać wszelkimi, możliwym opcjami zasilania. Aplikacja ta, co jakiś czas dostarcza raporty, w których możemy na bieżąco sprawdzać ilość zużytej przez nas energii oraz jakie oszczędności mogą być osiągnięte w najbliższym czasie. Przedsiębiorstwo Hewlett-Packard niedawno wprowadził na rynek monitor posiadający energooszczędną matryce. Model ten nosi nazwę LCD Compaq LE1711. Przekątna ekranu to siedemnaście cali. Monitor spełnia wszelkie normy dotyczące ekologii i środowiska-nawet te najnowsze. Do takich norm zaliczamy ENERGY STR oraz TCO. Monitor Compaq LE1711 zawiera mniej rtęci niż standardowe monitory. Matryca i obudowa zawierają znacznie mniejsze dawki polichlorku winylu, czyli PCV oraz substancji chemicznych, które odpowiadają za zmniejszanie palności. Dodatkowo szyba zamocowana na ekranie nie zawiera w sobie arsenu. Ponadto monitor tego typu ma rozdzielczość 1280 x 1024, a kąt widzenia wynosi 160 stopni.