Wpisy z kategorii Nowości

HP Photosmart 735

3Aparat HP Photosmart 735 to sprzęt, który robi dość dobre zdjęcia, a jednocześnie jest tani, co powoduje, że nie szkoda go wziąć w najbardziej ekstremalne miejsca na świecie. Raczej nikt go nam nie ukradnie, a jeśli ulegnie zniszczeniu pod wpływem różnych zjawisk atmosferycznych, nie będzie to dla jego właściciela wielka stratą. Sprzęt robi zdjęcia wszędzie i prawie w każdych warunkach. Niezależnie czy to będzie Zakopane z temperaturą -20 stopni C, czy Mazury wakacyjną porą +30 stopni C. Ten aparat na pewno się sprawdzi. Nadje się do utrwalenia imprez rodzinnych i pikników. Aby cieszyć się pełnym komfortem niezależnie od warunków i sytuacji, wystarczy trochę bliżej poznać Photosmarta. Warto używać sprzętu zgodnie z zaleceniami instrukcji, samo pstrykanie „auto” bez odrobiny wiedzy, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Aby powiększyć stan pamięci można dokupić odpowiednią kartę i robić zdjęcia nie przejmując się ograniczeniami aparatu. Sprzęt jest tak banalnie prosty w obsłudze, że bez problemu poradzi sobie z nim nawet małe dziecko. – Mój syn niedawno skończył pięć lat i już potrafi zrobić mi super zdjęcia, czasami utnie mi trochę głowy, ale przecież dopiero go zarażam bakcylem fotografii. Mam przy tym naprawdę niezły ubaw – opowiada jeden z posiadaczy sprzętu marki HP, ojciec Pawełka. Jak każdy sprzęt, także i ten posiada pewne ograniczenia i słabsze strony. Wiele do życzenia pozostawia jakość nagrywanych filmów – jednak należy pamiętać, że jest to przecież aparat fotograficzny, a nie kamera. Poza tym ten model istnieje na rynku już od kilu lat, a w tym czasie na pewno technika się posunęła znacznie do przodu. Niestety sprzęt nie został wyposażony w odpowiedni zoom, dlatego korzystanie z niego w plenerach nie zawsze będzie przebiegać bezproblemowo. Aby udało się zrobić dobrą fotkę w ciemność trzeba zastosować jedną sprytną sztuczkę, a mianowicie wyostrzyć aparat na jakimś punkcie oświetleniowym, na przykład w miejscu, gdzie jest zapalona jakaś żarówka i z wciśniętym do połowy spustem migawki, należy skierować obiektyw na interesujący nas obiekt a następnie zrobić zdjęcie. Jakoś wykonanej fotografii będzie zdecydowanie lepsza, niż bez użycia tego zabiegu. Jeśli się nie uda, zawsze można spróbować jeszcze raz. Forma cyfrowa fotografii ma to do siebie, że z łatwością można usuwać zdjęcie i na nowo pstrykać nowe obrazki. Podsumowując, cyfrowy aparat HP Photosmart 735 jest nienajgorszej jakości za bardzo przystępną cenę. Aby opylanie wykorzystać jego właściwości, należy zapoznać się z instrukcją i mieć trochę orientacji fotograficznej.

HP Compaq 8000 Elite

71HP zdecydował się na wprowadzenie na rynek komputera stacjonarnego dla firm. HP Compaq 8000 Elite – bo tak nazywa się ten wynalazek, odpowiada na podstawowe zapotrzebowania, jakie posiadają klienci. Chodzi tu przede wszystkim o stabilność i niezawodność. Komputer HP Compaq 8000 Elite jest wyposażony w zdalne administrowanie zasobami oraz w zaawansowane możliwości sprzętowe a także programowe. Komputer został stworzony z myślą o wspomaganiu przedsiębiorstwa i obsłudze interesantów z sektora publicznego z optymalnym dysponowaniem zużywaną energią i innymi zasobami, a także kosztami z tym związanymi. Niezbyt wygórowana cena energooszczędnych komputerów marki HP, czyni je bardzo atrakcyjnymi dla klientów, zwłaszcza dla tych, dla których jest bardzo ważne zmniejszanie zużycie energii, bezpieczeństwo a także łatwości w procesie zarządzania. Na niezawodnych komputerach HP można oprzeć swoją działalność. Prostota w zarządzaniu, bezpieczna technologia oraz stabilny cykl życia – to tylko niektóre atuty HP Compaq 8000 Elite. Komputery tego typu spełniają wymagania każdego biznesmena w zakresie zarządzania stanowiskami roboczymi pracy. Intel® Stable Image Platform Program umożliwia internautą tworzenie oraz włączanie do działania jednolitych i stabilnych platform biznesowych. Znacząco ułatwia to procesy planowania czy wprowadzania nowych zmian w infrastrukturze IT marki HP. Dodatkowo program zapewnia system wcześniejszych powiadomień o zmianie oferty w zakresie produktów, dzięki temu klienci są na bieżąco informowani o zmianach znacznie wcześniej. Bardzo często dziej się to nawet z 60-dniowym wyprzedzeniem. System bardzo ułatwia procesy decyzyjne oraz pozwala zminimalizować potencjalne przestoje. Warto wspomnieć, że ideą przyświecającą nowemu rozwiązaniu jest usprawnienie zarządzania oraz większy komfort informacyjny klientów. Komputer HP Compaq 8000 Elite posiada zabezpieczenia, które spełniają najwyższe standardy i uniemożliwiają dostęp do tajnych danych w sytuacji utraty bądź kradzieży całego komputera lub tylko jego części, na przykład dysku twardego. Stosowana przez HP technologia Drive Encryption z HP ProtectTools koduje informacje na dysku twardym, co powoduje, iż nie mogą zostać odczytanie przez osoby do tego nieupoważnione, nie posiadające właściwych uprawnień. Do dyspozycji jest również pakiet oprogramowania HP ProtectTools Security Software Suite wraz z wbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa. W celu weryfikacji wymagane jest jednorazowe logowanie, uwierzytelnianie, ograniczenia zapisu oraz odczytu, kasowanie plików, a także śledzenie wykonywanych działań na komputerze.

HP Officejet 6000

33Mimo, że drukarka HP Officejet 6000 to sprzęt bez tak zwanych „bajerów” to jest bardzo funkcjonalny zwłaszcza w środowisku biurowym. W każdej pracy bardzo ważną i istotną sprawą jest szybkość i ekonomia. Ta drukarka od Hewlett-Packard spełnia te dwie najważniejsze-biurowe zasady. Jedną z wad tego sprzętu może być nieciekawy wygląd zewnętrzny. Officejet 6000 wygląda nieco skromnie, a nawet można powiedzieć ascetycznie, ale przecież nie o wygląd chodzi, a o parametry techniczne i zastosowanie. Sprzęt zawiera wbudowaną kartę sieciową i wejście USB. Jeżeli chodzi o koszty związane z wydrukiem to są one dość małe. Zwłaszcza, jeżeli użyje się tuszu w opakowaniu XL. Najmniej kosztowne są wydruki tekstów. Ta drukarka od HP jest również energooszczędna. W porównaniu do innych drukarek laserowych Officejet 6000 zużywa nawet o czterdzieści procent mniej energii. Bardzo rzadko zdarza się, aby sprzęt tego typu oszczędzał energię i był przyjazny dla środowiska. Hewlett-Packard zafundował użytkownikom, czyli nam miłą niespodziankę. Drukarka ta bardzo szybko drukuje zarówno tekst jak i grafikę. Oczywiście nie można powiedzieć, że szybkość jest powodowana jakimś kosztem, ponieważ jeśli chodzi o jakoś wydruku to jest bardzo dobra. Przykładem może być wydrukowanie zdjęcia w rozmiarze A4 i najwyższej jakości, które trwa dwadzieścia sekund. Mimo niezwykłej szybkości, jakość kolorów i ostrość nie pozastawia wiele do życzenia. Drukarka HP Officejet 6000 jest w stanie wydrukować trzydzieści dwie strony w ciągu minuty, natomiast wydruk w kolorze wynosi trzydzieści stron na minutę. Ponadto sprzęt ten jest wyposażony w pamięć 32 MB i LAN 10/100. Podajnik papieru jest przygotowany na dwieście pięćdziesiąt arkuszy, a odbiornik ma miejsce na pięćdziesiąt kartek. Największym minusem sprzętu od Hewlett-Packard jest brak łączności WiFi oraz wyświetlacza LCD. Cena tego modelu waha się między 380, a 400 złotych. Gwarancja najczęściej obejmuje cały rok. Podsumowując: drukarka HP Officejet 6000 jest dobrym jednofunkcyjnym sprzętem, który mimo niskiej ceny doskonale sprawdzi się w małym, bądź średnim przedsiębiorstwie. Jedynym mankamentem jest oprawa i wzornictwo, które mogłoby wyglądać nieco bardziej efektownie i rzucać się w oczy. W drukarce od Hewlett-Packard nie znajdziemy wyszukanych opcji i komponentów. Jednak urządzenie to doskonale sprawdza się w podstawowym działaniu, jakim jest szybki i wysoki jakościowo wydruk w formacie A4. Trudno przewidzieć stopień sukcesu, jaki osiągnie ona na rynku, ponieważ ma bardzo silną konkurencje.

Komputer na Twoją kieszeń

4Postęp elektroniczny idzie z każdym dniem do przodu. Aby sprzęt był funkcjonalny, co jest bardzo ważnym atutem – musi także posiadać odpowiednią wielkość. Najlepiej, jakby był optymalnych gabarytów i posiadał tyle samo, bądź nawet więcej funkcji, co taki sam sprzęt przy standardowych wymiarach i kształtach. Nie zawsze się tak udaje, ale od czasu do czasu na rynku można spotkać kilka takich elektronicznych perełek. Niestety – znacznie częściej pojawiają się niewypały. HP iPAQ 114 Classic to komputer, który swoją wielkością przypomina telefon komórkowy i z łatwością zmieści się do kieszeni. Nie trzeba już dźwigać wielkiej tory. Jeśli jest taka potrzeba zabiera się ze sobą tylko wybrane elementy sprzętu. Dzięki możliwością bezprzewodowego podłączania i odłączania poszczególnych elementów sprzętu, zawsze dopasowuje się go do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby. Jeśli nie jest konieczna klawiatura czy myszka, można ich po prostu nie brać, bo z łatwością ulegają rozłączeniu. Podobnie jest z urządzeniem audio. Do takiego sprzętu należy dobrać odpowiedni akumulator, najlepiej jakby to był akumulator standardowy do komunikatora HP iPAQ rx4000/100 (FA828AA). Jest to doskonałe rozwiązanie i dodatkowe źródło zasilania, dzięki któremu klasyczny komputer kieszonkowy iPAQ może pracować zdecydowanie dłużej poza domem czy biurem. Wydłużenie czasu pracy może być nawet dwukrotny. Bateria bardzo dobrze się sprawdza w synchronizacji z komputerami typu iPAQ. Od teraz można bez większego problemu przemieszczać się w biurze lub siedzibie klienta bez obaw o utratę zasilania. Integralną częścią komputera jest klawiatura HP iPAQ Bluetooth (FA802AA), która dzięki zastosowaniu połączenia bezprzewodowego nie wymaga podłączenia kablowego. Sprzęt opracowano z myślą o maksymalnej wygodzie i efektywności pracy użytkownika, który ciągle się przemieszcza i nie ma stałego miejsca pracy. Jest bardzo przydatnym towarzyszem podróży. Dość duża powierzchnia klawiatury pozwala w wygodny sposób pisać wiadomości e-mail i wprowadzać dużą ilości danych. Klawiatura jest estetyczna i składa się w małe i eleganckie pudełko. Możliwość stosowania wygodnych skrótów klawiszowych, znacznie ułatwia korzystanie ze sprzętu. Dzięki czemu można uzyskać szybki dostęp do wybranych funkcji komputera. W zestawie z HP iPAQ 114 Classic jest też stereofoniczny zestaw słuchawkowy z wtyczką 3,5 mm. Jest to wysokiej klasy materiał z doskonałą jakość dźwięku podczas słuchania muzyki i oglądania filmów. Standardową wtyczkę 3,5 mm można wykorzystać także w innych przenośnych urządzeniach elektronicznych.

Terminale klienckie

53HP chce aby ludzie odkryli na nowo naturę komputerów osobistych wprowadzając nowoczesne, nieznane wcześniej rozwiązania. Firma HP postanowiła rozszerzyć swoja priorytetową branże, oferując innowacyjne terminale thin client a także zintegrowane rozwiązania do internetowych sieci klienckich. Dzięki temu firma chce dać większą kontrolę firmą oraz instytucją oraz większe możliwości samostanowienia i zarządzania. Innym ważnym celem jest podwyższenie bezpieczeństwa oraz niezawodność sprzętów komputerowych. Chodzi o to, by udało się uzyskać korzystniejsze kryterium wartości do ceny oraz podnieść standard pracy użytkowników. Obecnie przedsiębiorstwa i placówki edukacyjne szukają alternatywy do komputerów stacjonarnych. Rozwiązania typu wirtualizacja systemów klienckich czy chociażby komputery wielostanowiskowe, są o wiele łatwiejsze do zainstalowania i wdrożenia, mając na uwadze ich późniejsze zarządzanie. Klienci są świadomi, że kompleksowe działanie i zakres usług dodatkowych, sprawiają, iż HP jest jedynym dostawcą, który ma pełne możliwości, by projektować i wdrażać pełne rozwiązania terminalowe, zaspokajając tym samym potrzeby wielu podmiotów, instytucji i indywidualnych osób. Nowoczesne platformy do obsługi terminali thin client zapewniają wysoką wydajność i niezawodność za stosunkowo niską cenę. Głównym powodem, dla jakiego HP wprowadził do oferty terminale thin client, był zamysł, aby obsługiwać użytkowników poprzez wirtualne systemy klienckie. Dają one większe możliwości oraz są banalnie proste w obsłudze. Terminale thin client HP t5740 i HP t5745 z serii Flexible mają zapewnić optymalną wygodę korzystania z internetowych środowisk klienckich. Terminale posiadają procesory Intel Atom N280 a także chipset GL40, które umożliwiają korzystanie z bardzo efektywnej wydajności i szerokich możliwości, które są często stosowane do komputerów PC. HP t5325 z serii Essentials, to bardzo atrakcyjny pod względem cenowym terminal thin client. Posiada nowoczesny interfejs, który zdecydowanie upraszcza konfigurację i przyspiesza rozwiązania. Do tego dołączony jest unikatowy zestaw uprawnień, który występuje w urządzeniach tej klasy. Podczas całego procesu zapewniony jest lokalny dostęp do Internetu a także podstawową obsługę multimediów. Konfiguracja takiego środowiska raczej nie powinna sprawiać problemów i może ją przeprowadzić użytkownik, który ma małe doświadczenie techniczne, lub wcale go nie posiada. Proces pozwala dodatkowo zmniejszyć zużycie energii nawet o około 80% w przeliczeniu na jednego internautę.